| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 14 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.1 A @ 100 kHz |
| Voltage Rating | 10 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±20 % |
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 1 mF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 12.3 mm |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17021
Ext.Price$0.17021
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17021 | $0.17021 |
| 10 | $0.13488 | $1.34880 |
| 50 | $0.11721 | $5.86050 |
| 100 | $0.10185 | $10.18500 |
| 500 | $0.08846 | $44.23000 |
| 1000 | $0.08332 | $83.32000 |
